מסלול הצוערות במשרד החוץ הינו מסלול הכשרה והתמחות לתחומי העיסוק בדיפלומטיה

23 בנובמבר 2014
מלגות, קורסים והכשרות

אודות מסלול הצוערות במשרד החוץ:

מסלול הצוערות  במשרד החוץ הינו מסלול הכשרה והתמחות לתחומי העיסוק בדיפלומטיה. המסלול כולל בין היתר תקופת התמחות ייחודית ("צוערות") בה ילמדו וירכשו המיומנויות בתחום הדיפלומטיה.

תקופת הצוערות תימשך עד לתקופה של חמש שנים, המשלבת בין תקופת לימוד והכשרה במטה משרד החוץ בירושלים והתמחות נוספת בנציגויות ישראל בחו"ל.

בהקשר לתפקיד הדיפלומטי באחת מנציגויות ישראל בחו"ל (זאת בהתאם לצרכי המשרד והשיבוץ התקפים לאותה עת), יש להדגיש, כי מרבית תפקידי הצוערים בנציגויות בחו"ל הינם במדינות המוגדרות "כקשות שרות". שרות במדינות קשות שירות, מהווה חוויה ואתגר ייחודי ובעל חשיבות למדינת ישראל אך מורכב לעיתים. במסגרת הצוערות, יהיה על המועמדים להיות מוכנים לקבל על עצמם כל תפקיד אליו יוצבו בארץ ובחו"ל, במועדים אשר ייקבעו על פי צרכי המשרד.

בתום ההכשרה שתימשך עד לחמש שנות התמחות ועל בסיס ההישגים האישיים, המקצועיים, תפקוד והתנהלות, חוות הדעת של הצוער למסגרות העבודה של משרד החוץ, תיערך לצוער וועדת קביעות/קבלה מסכמת. בכפוף להחלטת וועדת הקביעות/קבלה, ישולב הצוער/ת כעובד/ת קבוע/ה בשירות המדיני של שרות החוץ. חשוב לציין, כי תנאי הכרחי לסיום מסלול הצוערות, מחייב בין היתר, תקופת שירות משמעותית בנציגות ישראל בחו"ל.

 

הגשת המועמדות הינה באמצעות אתר נציבות שירות המדינה: www.csc.gov.il והלינק להרשמה מקוונת הינו : https://ejobs.gov.il/gius והקישו על "חיפוש מכרזים/כניסת מועמד חדש" (מכרז פומבי 31011).

דרישות הסף למכרז: אזרחות ישראלית ותואר ראשון. מועד אחרון להגשת מועמדות: 30/11/2014.

 צוערי משרד החוץ

One Comment

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. (*) שדות חובה מסומנים