הזדמנות לגמילות חסדים לפליטים מדארפור

14 ביולי 2013
חברה אזרחית-קליטה ועלייה

לכבוד

שותפי האגודה הישראלית למען יהודי אתיופיה

ואזרחים השואפים למימושה של חברה אזרחית ושוויונית

שלום רב,

הנדון : הזדמנות לגמילות חסדים לפליטים מדארפור

לפני מספר חודשים הגיעו פליטי מלחמה, חסרי כל, מדארפור לישראל דרך גבול מצרים. חלק מהפליטים גורשו חזרה למצרים, חלקם הושמו במקום ארעי וחלקם נכלאו במתקני כליאה עד גירושם. ואלה שלא הושג עבורם "פתרון", התגלגלו ובאו אל רחוב נווה שאנן בתל-אביב ואל התחנה המרכזית החדשה בעיר.

עם הגעתם של הראשונים לארץ, תפסו הפליטים כותרות בכלי התקשורת ועוררו דיון ציבורי-הומאני, אך הממשלה והאו"ם התנערו מכל אחריות. ולמרות שטרם נמצא פתרון הולם לאותם פליטים, עניינם ירד זה מכבר מסדר היום הפוליטי, התקשורתי והציבורי.

היחידים שבעיותיהם של ניצולי המלחמה עדיין אקטואליים עבורם הם אנחנו: אזרחים בודדים ופעילים חברתיים שממשיכים לסייע. במשך החודשים האחרונים התגבשה בתל אביב קבוצה, במטרה לסייע במתן מענה לסבלם של הפליטים על מנת שיוכלו לחיות בכבוד. אותם חברים שליבם רחב דיו, הם אלה שעושים בכדי למצוא קורת גג עבור הפליטים ולהגיש להם את הסיוע ההכרחי. אולם, אין די בכך לשנות את מציאות חייהם של מרבית הפליטים, שמעבירים את ימיהם במחשבה ובחשש שמא יחסר מזונם ליום המחר.

נכון להיום, מי שנושא בהובלת הסיוע עבור הפליטים הם קבוצת פעילים/מתנדבים ועמותת "מוקד סיוע לעובדים זרים". חברים מבני הקהילה האתיופית התנדבו זה מכבר, כפרטים וכקבוצה והושיטו יד לפליטים. אנו, האגודה הישראלית למען יהודי אתיופיה, סבורים כי מחובתנו האזרחית להושיט עזרה לנזקקים מסודן. כאנשים היודעים מה המשמעות לחיות כארעיים בארץ זרה, ושידענו מסע של סבל ומחסור במזון, אנו מוצאים כי מחובתנו להעביר מסר של שותפות גורל עם כל מי שגורלו הכה בו. אתמול היינו אנו שנשאנו בסבל, היום אלה הפליטים מדארפור. זיכרון הפליטות והארעיות נושא אותנו אל עברנו וחובתנו כיהודים- לפי הנאמר: "וגר לא תונה ולא תלחצנו כי גרים הייתם בארץ מצרים" (שמות כ"ב, פסוק כ').

ממקום זה אנו פונים אליך בבקשה לסייע לפליטים מדארפור באמצעות התגייסות לפעילות התנדבותית ובאמצעות תרומות, כגון: מזון בגדים וצעצועים. כמו כן ניתן לשאת גם תרומה כספית שתשמש לקניית מוצרי קיום. לתורמים בכסף תינתנה קבלות.

אלה המעוניינים להביא את המצרכים הנחוצים לפליטים בעצמם, מוזמנים להתקשר לאגודה הישראלית למען יהודי אתיופיה, בשעות פעילות המשרד – 08:30-18:00, טל' 02-6789673 ואנו נפנה אתכם אל המען המבוקש. לחלופין, ניתן לפנות לשי כרמלי רכז מתנדבים 054-…

גמר חתימה טובה, שתכתבו ותחתמו בספר החיים

דני אדמסו- מנכ"ל

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. (*) שדות חובה מסומנים