מוצ"ש ערב בלתי נשכח

9 ביולי 2013
תרבות-מסורת-תקשורת

מערכת האתר

מוסיקה והרבה אהבה. הליין של יאיר דגו ממשיך במוצ"ש הקרוב ה- .11.10, במטרה לקדם תרבות בילוי איכותית בקרב בני הקהילה וישראלים ותיקים. הערב, שנערך מדי מוצ"ש במועדון הVibe- בתל אביב, מזמין קהל בוגר ומגוון, שמחפש אלטרנטיבה לבילויי.

במרכז הערב הופעות אמנים, אתיופים ולא אתיופים. גילוי כישרונות חדשים, מוסיקה בהופעה חיה וDj's- במוסיקה מקפיצה – לקראת תחילת שבוע. במהלך הערב תושמע מוסיקה עברית, אמהרית וטיגרית, וכן ראפ ורגאיי קצביים.

בין אורחי מוצ"ש השבוע הזמרת איילה פרדו ששרה בלוז עם הרבה נשמה. איילה, יוצרת עצמאית, בוגרת בית הספר למוסיקה "רימון", תעלה מופע עם חומרים חדשים ומקוריים בסגנון אישי ומרגש.

השחקן ברו טשלה, בוגר בית הספר למשחק "בית צבי" במופע סטנד אפ מצחיק ומעורר מחשבה כאחד. טשלה צוחק על עצמו, עלינו ועל כולם. החומרים וההומור שלו מבוססים על מציאות החיים המורכבת של ישראלי ממוצא אתיופי. במופע הוא מדבר על הבית, הרחוב וכל מה שסובב אותו, תוך תיאור מציאות חיים עצובה, מצחיקה ומהנה כאחד. טשלה מבין שלצחוק על עצמך זה סוג של מבחן בגרות בתהליך הקליטה בחברה הישראלית, בעלת מציאות מורכבת כשלנו.

דני מהרי, נגן ה"קרר", כלי הנגינה הנפוץ במוסיקה האתיופית, הוא זמר, יוצר, ונגן ייחודי. בכפרים אהבו את הקרר מלווה בכלים הקברו והמסינקו בליווי קול צלול ונעים. המוסיקה של מהרי ממלאת תפקיד חשוב בחיי הקהילה בישראל כשהוא מלא תפקיד חשוב בקרב בני הקהילה בחתונות ובטקסים. מהרי נותן ביטוי מרתק לרב-תרבותית הישראלית. שיריו מלווים בריקוד האתיופי ה"אסקסטה", המתבצע על ידי הכתפיים והצוואר. הוא שר בשלל שפות ושפתו הרשמית היא 'טיגרית', בה המקצב שונה והרקדנים מסתובבים במעגל תוך כדי צעדים קטנים.

DJ RASTA GIRL הרי היא מירב איסר מרדיו הר הצופים, ירושלים ,106 FMתיתן סט של מוסיקת רגאיי, דאנס הול ועוד אל תוך הלילה.

סוף, סוף יוצרים מהקהילה נוחתים בלב ההוויה התרבותית הישראלית בתל אביב. ואתם תוכלו לראות, לרקוד ולצחוק איתם במועדון הוויב תוך כדי חוויה תרבותית ייחודית ומהנה.

זוהי הזמנה פתוחה לשמוע, להתרגש, לצחוק, לרקוד ולהיסחף.

מוצ"ש: 10.11. שעה: 21:00, כתובת: בן אביגדור 10 ת"א

לברורים: יאיר – 052-3160339 / 03-6390779 איציק- 050-2817651

 

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. (*) שדות חובה מסומנים