קול קורא מזרחה

7 ביולי 2013
תרבות-מסורת-תקשורת

מערכת האתר

יוצרות/ים, אמנים ואמניות וכותבים וכותבות ממוצא אתיופי מוזמנים להציע סיפורים, שירים, מסות, מאמרים או יצירות אמנות בעבור הגיליון הקרוב של כתב-העת "הכיוון מזרח".

כותרת הגיליון היא "פרנג'ים (לבנים) בחצר האחורית – החוויה הישראלית במבט ביקורתי", והוא יתמקד בנקודת מבטם של ישראלים ממוצא אתיופי על החברה הישראלית "הלבנה".

השאלה שתעמוד במרכז הגיליון, היא כיצד נתפסת התרבות הישראלית על ידי יוצרות/ים וכותבות/ים ממוצא אתיופי. דיונים ברוח אנתרופולוגית (בעיון, בפרוזה או באמנות) מוזמנים, ובמיוחד אלו החוקרים תופעות בתרבות הישראלית, גם כאלו שאינן נוגעות ישירות לקהילת יוצאי אתיופיה.

ניתן להתייחס לכל היבט של התרבות: טקסיה ומנהגיה, אופני התנהלותה, האידיאולוגיה שמאפיינת אותה, המוסכמות והטאבואים הפוליטיים, המעמדיים, המגדריים או הגזעיים שמפעילים אותה וכו'; וכן להתמקד בזירות ציבוריות, משפחתיות או פרטיות.

את הטקסטים יש לשלוח לעורכי הגיליון: בת-שחר גורמזאנו גורפינקל, עמרי הרצוג ואדנה זואודו, עד לתאריך 24.11.09 לכתובת: alekedem@netvision.net.il.

הכיוון מזרח הוא כתב-עת לספרות, לתרבות ולאמנות, הדן בתרבות הישראלית מנקודת מבט חברתית.

כתב-העת נוסד בשנת 2000 על ידי העורך הראשי, יצחק גורמזאנו גורן, וגיליונותיו יוצאים לאור שלוש פעמים בשנה. הגיליונות האחרונים עסקו בהיברידיות, בתרבות קומיקס, ב"ערסים ופרחות" ובקורבנות.

הכיוון מזרח יוצא לאור בבימת קדם – הוצאת ספרים ונתמך על-ידי משרד המדע התרבות והספורט – מנהל התרבות, הקרן החדשה לישראל וקבוצת אוטו תקשורת למידע מוטורי.

טלפונים: טלפקס: 03-5224906 03-5224899

בימת קדם, מאפו 22, תל-אביב

alekedem@netvision.net.il

www.bimatkedem.co.il

בתמונה: גיליון 16 בנושא "ערסים ופרחות".

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. (*) שדות חובה מסומנים