'מחנה פליטים' מול משרד ראש הממשלה

7 ביולי 2013
הודעות לעיתונות 2008

33 מפגנים ובתוכם 21 ילדים לנו גם הלילה מול משרד ראש הממשלה – טרם קיבלו יחס מצד הסוכנות היהודית והמשרד לקליטת העלייה

המפגינים מסרבים לשוב למרכז הקליטה בבית אלפא, ממנו יצאו בחופזה בשבוע שעבר על רקע טענות של רעב ללחם וחוסר אמון מוחלט בינם לבין עובדי הסוכנות היהודית – העולים מבקשים מרכז קליטה חלופי

33 עולים חדשים יוצאי אתיופיה, ובתוכם 21 ילדים קטנים שוהים זה שבוע שלם 'במחנה הפליטים' מול משרד ראש הממשלה. העולים נותרו ללון גם ביום הכיפורים וביום השבת לאחר שסירבו לשוב למרכז הקליטה ממנו באו בטענה של חוסר אמון מוחלט בעובדי הסוכנות היהודית במרכז הקליטה בבית אלפא.

שש המשפחות הללו נותרו לאחר שכ- 500 המפגנים שהיו לצידם עד ליום רביעי האחרון הגיעו להסכמה עם הסוכנות היהודית ושבו לבתיהם מספר שעות לפני כניסת יום הכיפורים.

טקלה בזבך, השוהה במקום עם אשתו ושלושת ילדיו מזה שבוע מספר: "מאז יום רביעי האחרון לא קיבלנו שום יחס מצד הסוכנות היהודית ומהמשרד לקליטת העלייה. שרדנו את השבוע בזכות אנשים פרטיים שהביאו לנו מעט מזון ומים". עוד הוסיף: "אני לא סיכנתי את ילדיי במשך שבוע שלם, בקור הירושלמי, רק כדי לשוב למקום שממנו נסנו על נפשנו. אנחנו לא סומכים על עובדי הסוכנות בבית אלפא ומבקשים מרכז קליטה חלופי", דברי טקלה.

האגודה הישראלית למען יהודי אתיופיה, ארגון הפועל לשילובם המיטבי של יוצאי אתיופיה בארץ, מלווה את המפגינים מאז הגעתם לירושלים בשבוע שעבר.

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. (*) שדות חובה מסומנים