יוזמות נוספות

3 ביולי 2013
מידע שימושי

יזמות נוספות של אגודה ישראלית למען יהודי אתיופיה.פעילות בשיתוף עם החוג ללימודי עבודה סוציאלית שבאוניברסיטה העברית – האגודה תומכת בסטודנטים מהחוג לעבודה סוציאלית שבאוניברסיטה העברית, כחלק מהכשרתם המעשית. העבודה המשותפת עם האגודה כוללת הכשרה, הנחיה, סיוע ופיקוח מקצועי.

2. הענקת מלגות – במקרים רבים, ההתמודדות עם קשיים כלכליים מהווה את עיקר הקושי של הסטודנטים שמקרב קהילת יוצאי אתיופיה. האגודה אחראית להפצת עשרות מלגות סיוע עבורם, אמצעי לקידום הישגיהם לימודיהם. חלקן של המלגות מחייב מעורבות חברתית, חלק בפעילות שמקיימת האגודה, זאת כדי לקדם את ניסיונם המקצועי ועבור חיזוק מעורבותם בתוך קהילת יוצאי אתיופיה.

3. מגזין קו האופק ואתר אינטרנט -האגודה מוציאה לאור, מידי שלושה חודשים, מגזין שנועד עבור דוברי עברית ואמהרית כאחד. בתכניו מציע 'קו-האופק' נקודת מבט ייחודית על קהילת יוצאי אתיופיה בישראל, לצד היותו במה לדיון בתוך קהילת יוצאי אתיופיה אודות נושאים המעסיקים את חבריה. עבור הכותבים, חלקם צעירים, מהווה המגזין במה לכישוריהם. עבור אותה מטרה משמש גם אתר האינטרנט של האגודה. האתר כולל תכנים אקטואליים, לצד היכרות עם התרבות והמורשת של יוצאי אתיופיה.

5. דוברות והסברה – האגודה מקיימת קשר רציף ועקבי עם ערוצי התקשורת הכתובה והאלקטרונית, כדי להביא את ענייניה של קהילת יוצאי אתיופיה לסדר היום הציבורי וכדי לקדם את חלקה בשיח המתקיים בחברה הישראלית.

6. ימי עיון ואירועי תרבות – ראיית ערכה של פעילות קהילתית והבאת עניינם של יוצאי אתיופיה בפני כלל החברה הישראלית הוא המקור לחלקה של האגודה ביזום הרצאות, כנסים ואירועי תרבות. בין האירועים הללו נמנה פסטיבל הסרטים היהודי הבינלאומי, בו מוקדש ערב לקהילת יוצאי אתיופיה וניתנת במה ליצירותיהם של אמנים הנמנים עמה. יוזמות אלו פונות לאוכלוסיות מגוונות, לא רק נועדות עבור קהילת יוצאי אתיופיה.

7. שותפויות בקואליציות ופעילות עם ארגונים חברתיים נוספים – עיקרון מנחה בפעילות האגודה נובע מהתובנה כי קידום עניינם של יוצאי אתיופיה מחייבת שיתוף פעולה בין הארגונים החברתיים השונים. ככלל, עיקרון מדריך בפעילות האגודה הוא כי קשיי קליטתם של יוצאי אתיופיה אינם רק נוגעים להם בלבד, ומהווים עניין של החברה הישראלית בכללותה. על כן, האגודה עושה לא רק עבור התלכדותם של הארגונים הפועלים עבור קהילת יוצאי אתיופיה, כי אם גם מעודדת שיתופי פעולה עם אלה שתחום עיסוקם אינו נועד רק עבור התחום שלשמו היא נוסדה.

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. (*) שדות חובה מסומנים