מחקרים ופרסומים

פרסומים

שולה מולא, יו"ר האגודה, ב"שבוע שלי" ברשת ב' מספרת על תחושות, חוויות ודאגות בתור ישראלית ממוצא אתיופי; על אברה מנגיסטו, ו… ( 16 באוגוסט 2015 )

//

שולה מולא, יו"ר האגודה, ב"שבוע שלי" ברשת ב' מספרת על תחושות, חוויות ודאגות בתור ישראלית ממוצא אתיופי; על אברה מנגיסטו, ו…
Posted by ‎האגודה הישראלית למען יהודי אתיופיה‎ on Sunday, August 16, 2015

מחקרים ופרסומים פרסומים

"התייחסות "האגודה הישראלית למען יהודי אתיופיה" לדוח המוגש לוועדת השרים לשילובם המיטבי של יוצאי אתיופיה בחברה הישראלית ( 11 באוגוסט 2015 )

"התייחסות "האגודה הישראלית למען יהודי אתיופיה" לדוח המוגש לוועדת השרים
לשילובם המיטבי של יוצאי אתיופיה בחברה הישראלית )"הדרך החדשה" ( תחום –
החינוך.
האגודה הישראלית למען יהודי אתיופיה הינה ארגון סנגור ושינוי מדיניות, הפועל למען ייצוגם השוויוני של
יוצאי אתיופיה בכל התחומים והרבדים בחברה הישראלית.
הערות האגודה לתכנית מתבססות על תפיסת עולמה, ניסיונה המצטבר בשטח ונתונים על השינויים שחלו –
במהלך […]

פרסומים

אברה לא מעניין יותר מדי, ואנחנו, החברה הישראלית, סובלים קשות מקהות חושים: אין אלו תנאים מושלמים להפקרה שלו בידי החמאס? ( 4 באוגוסט 2015 )

//

החברה הישראלית, הופכת מפרשייה לפרשייה לקוטבית וקהת חושים- שום דבר כבר לא מרגש אותנו, ראינו הרבה, ראינו כמעט את הכל, ומשו…
Posted by ‎האגודה הישראלית למען יהודי אתיופיה‎ on Tuesday, August 4, 2015

פרסומים

זיוה מקונן דגו: "המדינה לא עשתה די כדי להחזיר את אברה מנגסטו. היו חיילים וחברת חשמל עבדה במקום שהוא חצה. למה אף אחד לא עצר אותו? אם הוא היה בצבע אחר לא היו נותנים לו לעבור. לא עצרו אותו כי הוא שחור" ( )

//

זיוה מקונן דגו: "המדינה לא עשתה די כדי להחזיר את אברה מנגסטו. היו חיילים וחברת חשמל עבדה במקום שהוא חצה. למה אף אחד לא עצר אותו? אם הוא היה בצבע אחר לא היו נותנים לו לעבור. לא עצרו אותו כי הוא שחור"
Posted by ‎האגודה הישראלית למען יהודי אתיופיה‎ on Thursday, July 9, 2015

פרסומים

דיון בועדת קליטה, עלייה ותפוצות בעניין הגזענות הממוסדת נגד העולים החדשים מאתיופיה ( )

//

הרגע הסתיים בדיון בועדת קליטה, עלייה ותפוצות בעניין הגזענות הממוסדת נגד העולים החדשים מאתיופיה, שלה כמובן- מופעים רבים…
Posted by ‎האגודה הישראלית למען יהודי אתיופיה‎ on Wednesday, July 15, 2015

פרסומים

כנס זכויות להורים יוצאי אתיופיה ( 5 ביולי 2015 )

"היחסים שבין משטרת ישראל לבין יוצאי אתיופיה ידועים ומעסיקים הרבה מאתנו כבר המון זמן. גם קבוצת המתנדבים, "פעילים לשינוי חברתי", בעיר רמלה, בחרה כבר בנוב' 2014 לעסוק בנושא"

דיווחים מוועדות הכנסת פרסומים

העברת האחריות הארגונית לציון אירועי חג הסיגד והטקס לזכר יהודי אתיופיה שנספו במדבריות סודן, ממשרד הקליטה, למשרד התרבות והספורט ( 15 במאי 2015 )

לפני כשנה, האגודה הישראלית למען יהודי אתיופיה, פנתה לשרת התרבות והספורט, לימור לבנת, ולועדת הסמלים והטקסים בבקשה, להעביר את האחריות הניהולית על טקסי: יום הזיכרון ליהודי אתיופיה שנספו בדרכם לישראל, והסיגד,
ממשרד הקליטה למשרדם, כיאה לטקסים ממלכתיים.

אלא, שמשרד הקליטה, אינו מוכן לשחרר את הבעלות על ניהול הטקסים. ולכן גם השנה מי שמתכלל את הטקס, הוא משרד הקליטה.

חלק מהמאבק לביטול כל סוגיות ההחרגה הביורוקרטית, בא לידי ביטוי, גם בטקסים שנוגעים לקהילה. לכן, אנו קוראים שוב, בקול חזק יותר, להעביר את הטקסים הללו למקום הראוי שהוא- משרד התרבות.

פרסומים

08.05.15 ( 10 במאי 2015 )

•מאבק חדש- שפה ישנה•
כולם מנסים להבין את "ההתפרצות" של הישראלים ממוצא אתיופי: רשויות המדינה מחפשות הנהגה, שתשלוט בלהבות ותנהל עימן משא ומתן. חלק מהציבור מחפש מנהיגים ולא שם לב בכלל, שיש הנהגה שמקורה בתובנות עמוקות על איך שעובדת "השיטה". התקשורת מנסה להבין ולפרשן. למה זה דומה ובמה שונה המאבק הנוכחי?
•מאבק חדש•
תמונה של המון צעירים, שהמכנה […]

פרסומים

07.05.15 ( )

האגודה הישראלית למען יהודי אתיופיה לא מביעה פליאה על פיצוץ שיחות הועדה- היה ברור לנו, עוד מההתחלה, שהשיחות הן לא יותר מאמצעי שנועד לשוות עבודה אמיתית ובכך, להתל בציבור כולו.
אופי עבודת הועדה, לפיו נדרשים יוצאי אתיופיה "ללוות" את המערכת המשטרתית בצורה צוותית- שגוי לחלוטין, ומסמן אותנו כגורם בעיתיי ביחסי קהילת יהודי אתיופיה-משטרת ישראל.
-האם הדרישה לקבלת […]

« לעמוד הבא